Haber Ara

karargah Haber Arşivi

Orgeneral Dündar Malatya’da

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve 2. Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla, Malatya Valisi Aydın Baruş'u ziyaret etti.

FETÖ sanığı Keskin: Adımız darbeci yüzbaşıya çıktı

Malatya'da darbe girişimi esnasında karargah nizamiyesinde polisle çatıştığı ve darbe teşebbüsünde aktif olarak rol oynadığı iddianamede yer alan Yüzbaşı Kemal Keskin, 'Adımız darbeci yüzbaşıya çıktı, bundan bir türlü kurtulamıyoruz' dedi.

Tutuklu sanık Bahadır Erdemli savunma yaptı

15 Temmuz darbe girişiminde Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığında aktif rol oynadığı ileri sürülen Bahadır Erdemli, yaptığı savunmasında darbeye karşı çıkmak için karargah çevresine gelen vatandaşlara hakaret etti. Zaman zaman savunmasında sesini yükselten sanığı mahkeme başkanı Burası içtima alanı değil diyerek uyardı.

Darbe davasında, tutuklu alay komutanı konuştu

Malatya'daki FETÖ/PDY davasında, 16 Temmuz'da Altay Kışlası'ndan ZPT ile 2.Ordu Komutanlığı Karargahına gitmek istediği iddia edilen İstikam Alay Komutan vekili Yarbay İsmail Akın, 'Amacım darbeye destek vermek değil, şehirde neler olduğunu anlamaktı, tabur komutanı olarak kafamı kuma sokarak, odamda kahvemi içerek, bana bir şey olmasın diyerek beklemem mümkün olamazdı' diyerek kendini savundu.

Adem Huduti: Karargaha gidip yönetimi ele almak istedim

Malatya'daki FETÖ/PDY davasında bir numaralı sanık olarak yargılanan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti savunmasına devam etti. Duruşmaya öğle arası verildi.

Darbeci binbaşının öldürülme anı güvenlik kamerasında

15 Temmuz'da yaşanan kalkışmada Malatya 2. Ordu Komutanlığı karargahında güvenlik güçleri ile çatışan ve darbe girişiminde aktif rol oynadığı ileri sürülen Harekat Başkanlığında İstihbarat Kurmay Binbaşı Fatih Kılıç'ın etkisiz hale getirilmesi güvenlik kameralarına yansıdı.

Darbecilerden kan donduran emir: Girene sıkacaksınız

15 Temmuz darbe girişiminde Malatya'da 2. Ordu Komutanlığı Karargahında bulunan darbeci askerlerin erlere, 'Kışlaya polis olsun, halk olsun hiç kimse girmeyecek, girene sıkacaksınız' emri verdikleri ortaya çıktı.