Haber Ara

fetö davası Haber Arşivi

FETÖ davasında 16 sanığa müebbet, 57 sanığa beraat

15 Temmuz'daki darbe kalkışması ile ilgili Malatya'da görülen FETÖ/PDY ana davasında mahkeme, 76 sanıktan 14'üne ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 2 sanığa ise müebbet hapis cezası verdi. 57 sanığın beraat ettiği davada Adem Huduti'ye 15 yıl, Ersin Yıldırım'a 7 yıl 6 ay ve Mustafa Sinan Soybaş'a 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

FETÖ davasında gerginlik çıktı

Malatya'da görülen FETÖ/PDY davasında tutuklu sanık yakınları ile duruşmayı izleyen vatandaşlar arasında gerginlik çıktı. Polisin araya girmesi ile kavga büyümeden önlendi.

FETÖ davasında ara karar: Angun ve Yıldırım tutuklandı

Malatya'da görülen darbe girişimine ilişkin davada ara kararlar açıklandı. Mahkeme, geçtiğimiz duruşmada tahliye edilen dönemin 2.Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun ile tutuksuz yargılanan Ersin Yıldırım'ın tutuklanmasına karar verdi.

FETÖ/PDY davasında heyet değişikliği

Malatya'da 15 Temmuz Darbe girişimine ilişkin görülen davada 2'inci duruşma 4'üncü oturum başladı. Bugünkü oturumda mevcut heyetin başkanının İlçe Seçim Kurulu Başkanı olması nedeniyle değişikliği gidildiği açıklandı.

Pilot ve erlerin savunmalarına devam edildi

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin devam eden davada 7. Ana Jet üs Komutanlığında görevli personelin dinlenmesine devam edildi.

Pilotlardan 'Darbe girişiminde bulunmadık' iddiası

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Malatya'da devam eden FETÖ/PDY davasında savaş pilotları, kendilerine Eskişehir'de bulunan Birleşik Hava Herakatı Merkezi'nden gelen emir üzerine uçakları hazırladıklarını iddia ederek darbe girişiminde bulunmadıklarını ileri sürdü.

TBMM ve Milli Savunma Bakanlığı Malatya'daki FETÖ davasına müdahil oldu

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Malatya'da görülen davada sanıkların savunmalarının alınmasına bugün de devam edilecek. TBMM ve Milli Savunma Bakanlığının davaya müdahil olma talebi kabul edildi.

FETÖ davasında ara kararlar açıklandı: 2 tahliye

15 Temmuz Darbe girişimine ilişkin Malatya'da 7 Mart'ta başlayan davada mahkeme ara kararları açıkladı. Tutuklu sanıklardan dönemin 2.Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun ile Ordu Komutanının koruma astsubayı olan Hacı Eyyip Özcan adli kontrol şartı ile tahliye edildi. Mahkeme ayrıca Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ile 1 ve 2'inci Ordu Komutanlarının da tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

FETÖ davasında, sanıkların savunmaları sürüyor

Darbe girişimine ilişkin Malatya'da görülen FETÖ/PDY davasında tutuklu sanıkların savunmaları sürüyor.

Darbe girişimi duruşmasında şok iddialar

Malatya'da 76 sanıklı FETÖ/PDY davasının 6'ncı duruşmasında savunma yapan tutuksuz sanıklardan bir erin o gece Yüzbaşı Kemal Keskin'in telefonla konuştuğunu iddia etmesi üzerine söz alan Kemal Keskin, Ordu Komutanı Adem Huduti ile görüştüğünü ileri sürdü. Bunun üzerine söz verilen Huduti ise Kemal Keskin ile hiçbir görüşme yapmadığını iddia etti.

Darbe girişimi davasında savunmalar sürüyor

Malatya'da 76 sanıklı FETÖ/PDY davasında tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasına devam ediliyor. Öğleden önceki celsede dönemin 2. Kara Havacılık Alayı Komutanı Kara Pilot Kurmay Albay Mustafa Özkan savunmasını yaptı.

FETÖ/PDY davasında dördüncü duruşma başladı

Malatya'da görülen FETÖ/PDY davasında dördüncü duruşma başladı.

Darbeci yüzbaşı 'Allah'ım sana geliyorum' diye dua etmiş

6'sı general 76 sanıklı FETÖ/PDY davasında o dönem 2. Ordu Komutanlığında görevli erlerin dinlenmesine devam ediliyor. İfade veren er, darbeci subaylardan birinin, 'Allah'ım sana geliyorum, onların arabalarını boz' şeklinde dua ettiğini söyledi.

Başbakanlık Malatya'daki FETÖ davasına müdahil oldu

Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin görülen davada Başbakanlığın müdahil olma talebi mahkemece kabul edildi.

76 sanıklı FETÖ/PDY davasında 6 müştekinin ifadeleri alındı

Yakınca Spor Salonunda görülmeye başlayan Malatya'daki FETÖ/PDY davasının ilk duruşmasında öğle arası verildi. Öğleden önceki oturumda duruşmaya katılan sanıkların kimlik tespitleri yapıldı. İfadeleri alınan müştekilerden Gazi Enis Gün olay anını anlatarak, Karşı taraftan bana doğru açılan ateş savunma amaçlı değildi dedi.

76 sanıklı darbe girişimi davası başladı

15 Temmuz darbe girişiminin Malatya ayağında tutuklanan ve aralarında kalkışmanın en rütbeli ismi olan 2. Ordu eski Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin de yer aldığı 28'i tutuklu 76 sanık ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

76 sanıklı FETÖ davası yarın başlıyor

15 Temmuz'da FETÖ'cü askerlerin darbe girişimi sonrası tutuklanan ve aralarında ordudan ihraç edilen 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti'nin de bulunduğu 76 sanık yarın ilk kez hakim karşısına çıkıyor.

76 sanıklı FETÖ davası spor salonunda görülecek

Malatya'da aralarında 6 generalin de bulunduğu 76 sanık ilk kez 7 Mart'ta hakim karşısına çıkacak. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin en önemli davalardan biri olacak olan duruşma için spor salonu 100 bin TL'lik masrafla mahkeme salonuna çevrildi.

Yaşlı kadını FETÖ bahanesiyle dolandırdılar

Malatya'da yaşlı bir kadını FETÖ davasını bahane ederek dolandıran 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

76 sanıklı FETÖ davası 7 Mart'ta başlıyor

15 Temmuz'da FETÖ'cü askerlerin darbe girişimi sonrası tutuklanan ve aralarında ordudan ihraç edilen 2. Ordu eski Komutanı Adem Huduti'nin de bulunduğu 76 sanık ile ilgili ilk duruşma 7 Mart 2017 tarihinde başlayacak.