Haber Ara

15 temmuz darbe kalkışması Haber Arşivi

Şehidin adı Yeşilyurt'taki parka verildi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Karakavak Mahallesindeki dört dönümlük alan üzerine kent kimliğine artı değerler katacak şekilde projelendirilen, 15 Temmuz Darbe Kalkışmasını protesto ederken şehit düşen Engin Tilbaç'ın adının verildiği nezih ve modern bir park alanı inşa edeceklerini söyledi.

Vali Baruş: İhanet karşısında eşsiz bir kıyam sergilendi

15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehit aileleri ve gaziler ile bir araya gelen Vali Aydın Baruş, Bu millet ihanet karşısında eşsiz bir kıyam sergiledi. dedi.

Malatya’daki FETÖ/PDY davasına devam ediliyor

15 Temmuz darbe kalkışmasına ilişkin Malatya'da görülen FETÖ/PDY davasına bugün de devam ediliyor.

Malatya’daki FETÖ/PDY davasına devam ediliyor

15 Temmuz darbe kalkışmasına ilişkin Malatya'da görülen FETÖ/PDY davasına bugün devam ediliyor.

Malatya’da 76 sanıklı darbe girişimi davası devam ediyor

Malatya'da 15 Temmuz darbe kalkışmasına ilişkin görülen davada sanıkların yargılanmalarına devam ediliyor.

Tutuklu sanık Albay Ergün: Birlikleri dışarı çıkarmadım

FETÖ/PDY davasının 4. gününde dinlenen dönemin Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler (MEBS) Alay Komutanı Albay Mehmet Ergün, 'Ben isteseydim 55 dakika içinde, en üst rütbeli olarak birlikleri dışarı çıkarabilirdim. Bunu yapmadığım net bir şekilde ortadadır' dedi.

Darbeci binbaşının öldürülme anı güvenlik kamerasında

15 Temmuz'da yaşanan kalkışmada Malatya 2. Ordu Komutanlığı karargahında güvenlik güçleri ile çatışan ve darbe girişiminde aktif rol oynadığı ileri sürülen Harekat Başkanlığında İstihbarat Kurmay Binbaşı Fatih Kılıç'ın etkisiz hale getirilmesi güvenlik kameralarına yansıdı.

Şok eden not: Vali, Emniyet Müdürü gerekirse öldürülsün!

15 Temmuz'da FETÖ'nün kanlı darbe girişiminde önemli illerin başında gelen Malatya'da öldürülen darbeci hain komutanın üzerinden, 'Vali, Emniyet Müdürü gözaltına, gerekirse öldürülsün' notu çıkmış.

Savcılıktan 197 asker hakkında takipsizlik kararı

15 Temmuz darbe kalkışması sırasında Malatya'da 2. Ordu Komutanlığında görev yapan ve gözaltına alınan 197 asker hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi.